Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Historie
 3. Goodman Martin: Řím a Jeruzalém

Goodman Martin: Řím a Jeruzalém

Střet starověkých civilizací

Renomovaný oxfordský historik Martin Goodman, považovaný za jednoho z největších znalců antického Říma i dějin Židů a judaismu, si ve své monumentální... celý popis
Dostupnost
Poslední kusy
Běžná cena
498 Kč
399 Kč
363 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:21
Výrobce:Rybka Publishers
 • Celý popis
 • Goodman Martin: Řím a Jeruzalém
  Goodman Martin: Řím a Jeruzalém
  Poslední kusy
  399 Kč
  363 Kč bez DPH
Celý popis
Renomovaný oxfordský historik Martin Goodman, považovaný za jednoho z největších znalců antického Říma i dějin Židů a judaismu, si ve své monumentální knize Řím a Jeruzalém předsevzal popsat vývoj vztahů mezi židovským a římským světěm a odpovědět na otázku, jak a proč došlo ke střetu těchto civilizací a do jaké míry ona kolize určovala a určuje historii západní civilizace.

Profesor Goodman, který zevrubně zkoumá rozdíly i paralely mezi oběma kulturami, si klade otázku, proč se Římané, kteří s Židy sdíleli mnohem více, než se obvykle zjednodušeně uvádí, před dvěma tisíci lety rozhodli Jeruzalém a s ním i  židovství zničit, a proč se Židé, po dlouhou dobu tolerovaní, stali nepřáteli Říma.

Autor v další části výkladu vysvětluje, za jakých okolností si nepřátelský postoj vůči Ži­dům později osvojili první křestané. Goodmanova kniha je také zároveň analýzou počátků dodnes živého fenoménu, kterým je antisemitismus.

Shodujeme-li se na tom, že zdroje evropské civilizace vycházejí z antických a křestansko-židovských kořenů, je Goodmanova historická studie významným příspěvkem do debaty o evropské identitě.

 

Martin Goodman je profesorem židovských studií na universitě v Oxfordu a je editorem odborných periodik Journal of Roman Studies a Journal of Jewish Studies. V minulosti přednášel na univerzitách v Oxfordu a Birminghamu dějiny starověkého Říma. Je též členem Oxfordského centra hebrejských a židovských studií. Je autorem řady odborných článků a knih, z nichž nejznámější jsou Oxford Handbook of Jewish Studies (2002), The Roman World (1997), The Ruling Class of Judaea a Jews in a Graeco-Roman World.

Od roku 1996 je členem Britské akademie.

 

„Proč k této pohromě došlo? Skrývaly snad židovská a římská společnost nějaké vnitřní rysy, které by Jeruzalému bránily s Římem koexis­tovat? Projevovaly se v Jeruzalémě některé z konfliktů, které měly v srpnu roku 70 tak dramatické důsledky, již v době, kdy tu kázal a na příkaz římského místodržitele také zemřel Ježíš? A když potom první křestané začali svou víru šířit z Jeruzaléma dále po římském impériu, jaký měl střet mezi Židy a Římany dopad na vztahy mezi Židy a křestany v římském světě? Odpovědi na tyto otázky se pokusí zodpovědět tato kniha.“

z úvodu knihy

Brilantní srovnávací studie dvou zcela odlišných civilizací. 

 Tom Holland, Sunday Times

S Goodmanovou velkolepou prací by se měl seznámit každý, kdo chce porozumět dnešní blízkovýchodní problematice.

 Diarmaid MacCulloch, the Guardian

 Důležitá kniha, o důležitém tématu: proč se Římané, kteří s Židy mnohé sdíleli, rozhodli židovství zničit.

 Paul Johnson, the Tablet

 Monumentální odborné dílo… paralely s dnešním Bagdádem jsou nabíledni, ač se o nich Goodman taktně přímo nerozepisuje…

 Rabbi David J. Goldberg, the Independent

 520 stran, pevná vazba, cca 498 Kč

 

Zboží zařazeno v kategoriích
http://navrcholu.cz/Statistika/98205/
Kontakt
Rybka Publishers
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.