banner

Úvod »Mimo edice» Lewisová Marcia: Soukromý život božských pěvců


        

Lewisová Marcia: Soukromý život božských pěvců

img

 

Číslo produktu: 5
Výrobce: Rybka Publishers
běžná cena 259 Kč
naše cena bez DPH: 212 Kč
naše cena s DPH (10 %):
233 Kč

Nedávno zesnulý Luciano Pavarotti patřil spolu s Plácidem Do­mingem a José Carrerasem mezi nejpopulárnější a nejmilovanější operní pěvce naší doby. Spolu s tím, jak se tito tři slavní tenoři měnili a rozšiřovali svůj umělecký záběr, zvyšovala se i popularita opery. Světovou sé­rii kon­certů tří tenorů sledovala v televizi více než miliarda lidí a jedenáct milionů fanoušků si zakoupilo jejich videokazety a kompaktní disky. Řečeno stručně – tři tenoři se stali hvězdami.

Jejich osobní životní příběhy překonávají i osudové postavy nadživotní velikosti, které ztvár­ňují na scéně. Mimo jeviště žijí tři fenomenální muži vskutku naplno a s neobyčejnými požitky: oslnivou slávou a pompou a bohatým milostným životem.

Čtenáři této knihy poznají nejen jejich hvězdné okamžiky, ale i slabosti i výstřelky: Domingovy neúspěšné pokusy prorazit do Hollywoodu i nekonečné úsilí o zastínění Pavarottiho v souboji o nejslavnějšího tenora na světě; Carrerasův zápas se smrtelnou chorobou i jeho milostné románky s krásnou rakouskou letuškou nebo polskou modelkou odehrávající se přímo před očima veřejnosti; Pavarottiho skandální zvyk rušit koncerty na poslední chvíli i milostnou aféru, které se dostalo veřejného odsouzení i od sa-motného papeže a která znamenala konec pěvcova maželství.

Kniha Soukromý život božských pěvců je strhující vyprávění, zábavné i poučné. Obsa­huje příběhy osobních životů, manželek, exmanželek, milenek i exmilenek, ukazuje profesní zákulisí i život v přepychu na rozlehlých panstvích od Jaderského moře až po Acapulco.

Marcia Lewisová je zkušená novinářka pracující pro Hollywood Reporter. Když se jí v devadesátých letech podařilo proniknout do uměleckých kruhů a politické smetánky, navázala blízký vztah s Plácidem Domingem. Toto setkání bylo prvním podnětem a inspirací k napsání knihy Soukromý život božských pěvců. Marcia Lewisová žije od roku 1994 ve Washingtonu.

pevná vazba, 312 stran, foto příloha 24 stran