banner

Úvod »Beletrie» Nahai Gina B.: Andělé nad Teheránem


        

Nahai Gina B.: Andělé nad Teheránem

img

 

Číslo produktu: 3
Výrobce: Rybka Publishers
běžná cena 238 Kč
naše cena bez DPH: 195 Kč
naše cena s DPH (10 %):
215 Kč

Vášnivá barvitá sága o osudu a zakázané lásce čerpající z tradic perské a židovské kultury je příběhem hodným Šeherezády, příběhem, který svým magickým realismem zaujme všechny příznivce Gabriela Gárcii Márqueze a Isabel Allende.

Vášnivá barvitá sága o osudu a zakázané lásce čerpající z tradic perské a židovské kultury je příběhem hodným Šeherezády, příběhem, který svým magickým realismem zaujme všechny příznivce Gabriela Garcíi Márqueze a Isabel Allende.

Jedné hvězdné íránské noci spatří pětiletá Lili svou matku Anděla Roxanu, jak vychází na balkon, narostou jí křídla, vzlétne a mizí na noční obloze, nedotčená zákony přitažlivosti. Anděl Roxana mizí bez rozloučení, beze slůvka vysvětlení, a nezanechá jedinou stopu po své existenci. Jádrem fascinujícího výpravného románu je Liliino pátrání po matce. Příběh sleduje Roxanu od narození jako dítě přinášející smůlu v drsném židovském ghettu v Teheránu, přes život v bohatém světě íránské aristokracie, živoření v tureckých nevěstincích až po nový život v Los Angeles. V sázce jsou Roxaniny naděje na štěstí, na únik z okovů tradic starého světa, naděje na nalezení odpuštění za ten největší z hříchů - touhu.

Kniha Giny B. Nahai, která se opírá o důkladnou znalost íránské židovské historie, tak oživuje rodový řetězec žen, které jsou sice pevně zakořeněny ve své rodné zemi, avšak pokoušejí se zbavit vlády osudu a dát svému životu nový směr v zemi nových možností - v Americe.
Gina B. Nahai se narodila v Íránu a studovala ve Švýcarsku a Spojených státech. Za román Cry of Peacock (Výkřik páva) se jí dostalo mezinárodního ocenění. Zabývá se politikou Íránu a věnuje se přednáškám o íránské židovské historii se zaměřením na exil. Žije se svojí rodinou v Los Angeles