banner

Úvod » Novinky » Oscar G. Brockett a Franklin J. Hildy: DĚJINY DIVADLA


        

Oscar G. Brockett a Franklin J. Hildy: DĚJINY DIVADLA

img

 

běžná cena 1 098 Kč
naše cena bez DPH: 898 Kč
naše cena s DPH (10 %):
988 Kč

(Vychází 25. 11.)

1144 stran, pevná vazba, přes 800 čb ilustr.

Nové, aktualizované vydání Brockettových Dějin divadla představuje přehled dějin divadla od doby jeho vzniku až do současnosti. Publikace, která vyniká mimořádným rozsahem a šíří záběru, mapuje vývoj divadelní tvorby v Evropě, ve Spojených státech amerických, ale také v Asii a Africe.
Nové české zpracování vychází primárně z původního českého překladu z let 1999 a 2008 a zároveň se opírá o poslední, desáté americké vydání z roku 2008. Hlavním rozdílem oproti původní české verzi je rozšířená kapitola pojednávající o současném divadle. Druhý rozdíl spočívá ve výběru ilustrací. Nové vydání čítající přes 1100 stran a 800 ilustrací převzalo obrazový materiál z posledního amerického vydání, který doplnilo desítkami ilustrací z jiných zdrojů, z nichž mnohé dosud nebyly v českých publikacích uveřejněny.

Oscar G. Brockett (1923–2010) byl jedním z nejvýznamnějších divadelních historiků na světě. Jeho Dějiny divadla, které poprvé vyšly již v roce 1968 a které pravidelně doplňoval a aktualizoval, patří již více než padesát let  k základním zdrojům informací o světovém divadle.
Profesor Franklin J. Hildy působí na katedře teatrologie na Marylandské univerzitě. Mezinárodní věhlas získal především díky svým pracím o divadelní architektuře.