Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Zvíře v nás
 3. Masson Jeffrey Moussaieff: Devatero kočičích životů

Masson Jeffrey Moussaieff: Devatero kočičích životů

Vnímavý a citlivý pozorovatel emocionálního světa zvířat, autor oblíbených bestsellerů Psi v lásce nikdy nelžou a Když sloni pláčou, se ve své nové kn... celý popis
Dostupnost
Poslední kusy
Běžná cena
229 Kč
183 Kč
167 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:11
 • Celý popis
 • Masson Jeffrey Moussaieff: Devatero kočičích životů
  Masson Jeffrey Moussaieff: Devatero kočičích životů
  Poslední kusy
  183 Kč
  167 Kč bez DPH
Celý popis

Vnímavý a citlivý pozorovatel emocionálního světa zvířat, autor oblíbených bestsellerů Psi v lásce nikdy nelžou a Když sloni pláčou, se ve své nové knize noří do tajnůstkářského a hravého světa koček - poodhaluje jejich emoce a vyvrací rozšířené mýty, podle nichž jsou kočky, zejména ve srovnání se psy, lhostejné, samolibé a povýšené - naopak, poslední studie o citovém světě zvířat dokládají pravý opak -- kočky jsou ztělesněním čistých emocí.

Přestože autor připouští, že jsou to záhadná stvoření, jimž nikdy zcela neporozumíme a je si vědom toho, že vstupuje na nejistou půdu, rozděluje citový život koček na devět primárních emocí: narcisismus, lásku, spokojenost, připoutanost, žárlivost, hněv, zvědavost a hravost. Vzápětí však některé z nich zpochybňuje, aby mohl radostně přiznat, že kočky jsou prostě nevyzpytatelné, jejich tajemnost a neproniknutelnost je totiž podstatou jejich kouzla. Za pouhé čtyři tisíce let evolučního vývoje od afrických divokých koček po lidské společníky, je stále nikdo nepřinutil poslouchat. Přesto "s žádným jiným zvířetem není tak snadné a tak okouzlující překročit hranici druhů".

Autor na základě literatury, historie, studií o chování zvířat, výpovědí odborníků i milovníků koček, ale především díky přímému pozorování a sdílení pocitů s pěti kočičími přáteli, s nimiž obývá na pláži na Novém Zélandu obklopené deštným pralesem "ideální místo pro kočky", pronikl do emocionální krajiny "dokonalých bytostí, které tajuplně a nakrátko ozdobily jeho život". Víte, co pro vás znamená vaše kočka. Objevte, co znamenáte vy pro ni.

Jefrey Moussaieff Masson získal doktorát na Harvardské univerzitě. Vystudoval sanskrt a je absolventem Psychoanalytického institutu v Torontu. Působil jako vedoucí Archivu Sigmunda Freuda. Masson je autorem četných pojednání z oboru psychologie a etiky (Útok na pravdu, Proti terapii: emocionální tyranie a mýtus psychologické léčby; Konečná analýza: Začátek a konec psychoanalytika) a knih o emocionálním životě zvířat (Když sloni pláčou, Psi v lásce nikdy nelžou, Když se zvířata kamarádí, Ve zvířecí rodině). Žije na Novém Zélandu se svojí ženou, dvěma dětmi a pěti kočkami.

Zboží zařazeno v kategoriích
http://navrcholu.cz/Statistika/98205/
Kontakt
Rybka Publishers
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.