Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Mimo edice
 3. Hillary Edmund Sir: Pohled z vrcholu

Hillary Edmund Sir: Pohled z vrcholu

Poslední kniha dnes osmdesátiletého sira Edmunda Hillaryho, který se nesmazatelně zapsal do dějin druhé poloviny dvacátého století."Toto je příběh méh... celý popis
Dostupnost
Poslední kusy
Běžná cena
238 Kč
191 Kč
173 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:1
Výrobce:Rybka Publishers
 • Celý popis
 • Hillary Edmund Sir: Pohled z vrcholu
  Hillary Edmund Sir: Pohled z vrcholu
  Poslední kusy
  191 Kč
  173 Kč bez DPH
Celý popis

Poslední kniha dnes osmdesátiletého sira Edmunda Hillaryho, který se nesmazatelně zapsal do dějin druhé poloviny dvacátého století.

"Toto je příběh mého života, který zhušťuje sedmdesát devět let mé dost bohaté činnosti do několika set stránek. Můj pohled se možná vždycky nebude shodovat s příběhy mých kolegů, ale přesně tak, jak to líčím, jsem to tehdy také viděl."

Těmito slovy začíná poslední kniha dnes osmdesátiletého Sira Edmunda Hillaryho, který se nesmazatelně zapsal do dějin druhé poloviny dvacátého století. Edmund Hillary je prvním člověkem, který zdolal Mount Everest, mužem, který jako první dosáhl Jižného pólu na motorizovaných vozidlech či například uskutečnil legendární "cestu od oceánu k nebesům" v raketových člunech z Bengálského zálivu po řece Ganze co nejdále k jejímu prameni v Himálaji.

Sir Edmund Hillary byl ovšem také diplomatem a byl hrdý na to, že může zastupovat svou rodnou zemi jako novozélandský vysoký komisař v Indii, Nepálu, Pákistánu a Bhútánu. Je též zakladatelem Himálajského trustu, který se zasloužil o obnovu řady buddhistických klášterů, stavbu letišť, mostů, nemocnic a škol.

Ve své knize Pohled z vrcholu Sir Edmund Hillary vylíčil celou svou životní cestu, jak osobní, tak pracovní a profesionální, nevyhýbaje se líčení stinných stránek a těžkých ran, které jej stihly.
České vydání této knihy je vůbec prvním na světě.

Sir Edmund Hillary se narodil v roce 1919 v Aucklandu na Novém Zélandu. Za druhé světové války sloužil u Královského novozélandského letectva. Po legendárním výstupu na Mount Everest v roce 1954, za který jej anglická královna jmenovala "rytířem Britského impéria", si ještě mnohokrát vysloužil titul "první" a uznání celého světa. Vytvořil organizaci Himálajský trust, jejímž cílem bylo zlepšení životních podmínek lidí žijících v Himálaji. Působil rovněž jako novozélandský vysoký komisař v Indii, Nepálu, Pákistánu a Bhútánu.
Má tři děti z prvního manželství (jeho první žena Louise tragicky zahynula při letecké katastrofě). Jeho druhou ženou je June, vdova po Peteru Mulgrewovi, jeho dlouholetém příteli a souputníkovi z antarktické expedice. Sir Edmund Hillary a jeho choť žijí v Aucklandu.

"Toto je má poslední kniha. Toto je příběh mého života, který zhušťuje sedmdesát devět let mé dost bohaté činnosti do několika set stránek. Můj pohled se možná vždycky nebude shodovat s příběhy mých kolegů, ale přesně tak, jak to líčím, jsem to tehdy také viděl.
Zažil jsem spoustu šťastných náhod, celkem značný úspěch, ale také určitý díl zármutku. Jako mladík jsem byl velký snílek. Přečetl jsem mnoho dobrodružných knížek a neustále jsem se toulal sám s hlavou v oblacích. Nevěděl jsem, že mě čeká mnoho vzrušujících výzev a že během let získám celou řadu poct. Měl jsem to štěstí, že jsem se setkal s královnami a princi, prezidenty a ministerskými předsedy, ale co je pro mě důležitější, navázal jsem těsná přátelství s mnoha lidmi z různých kulturních prostředí.
Úspěšné výkony jsou důležité a já jsem si užil mnoho krásných dobrodružství, ale mnohem podstatnější jsou úkoly, které jsem vykonal pro své přátele v Himálaji. I tyto úkoly byly obrovskou výzvou, i když poněkud jiného druhu - stavěl jsem horská letiště, školy a nemocnice a pomáhal jsem obnovovat vzdálené buddhistické kláštery. Na tyto projekty budu vždycky vzpomínat."
Ed Hillary

Zboží zařazeno v kategoriích
http://navrcholu.cz/Statistika/98205/
Kontakt
Rybka Publishers
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.